SON DAKİKA… İstanbul’a kentsel dönüşüm kredisi geliyor! 2 yıl geri ödemesiz! Peki faiz oranı kaç?

Kahramanmaraş zelzelelerinin akabinde kentsel dönüşüme ilgi arttı. Vatandaşlar konutunu kentsel dönüşüme sokmak için araştırmalara başladı. İstanbul’da meskenini dönüştürmek isteyenlere 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceği açıklandı. SON DAKİKA… İstanbul’a kentsel dönüşüm kredisi geliyor! 2 yıl geri ödemesiz! Pekala faiz oranı kaç?

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB) AKP Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, İstanbul’da konutunu dönüştürmek isteyenlere yüzde 0.69 faiz oranıyla 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi mart ayı toplantısının birinci oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı.

Gündem dışı konuşma yapmak için kelam alan AKP Küme Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul’da yarın yahut sonraki gün ilgili bakanların açıklayacağı bir ‘müjde’ olduğunu belirtti. Göksu, “İstanbul’da yapısını dönüştürmek isteyen her bir vatandaşımıza, en az 1 milyon lira olmak üzere 2 yıl geri ödemesiz 0,69 vadeyle para verilecek” dedi.

Ayrım yapılmayacağını vurgulayan Göksu, “Eğer ada bazında dönüşüm yapmak isteyen bir şirket olursa Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, şirketin ilgili kriterleri yerine getirmesi kaydıyla şirkete de birebir formda inşaat imal kredisi verilecek” vurgusu yaparak, şunları söyledi:

“Üçüncüsü ise kiracıların problemlerini ortadan kaldırmak için devletin yap-işlet-devret modeliyle kiralama sisteminin de detaylarını Sayın Bakanımız açıklayacak, bir yöntem getirilecek. Ayrıntıları da yarın ya da öbür gün Hazine ve Maliye Bakanı’mız tarafından açıklanacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir