İstanbul’da 12 ton sahte alkol ele geçirildi

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı gruplarınca düzenlenen düzmece içki operasyonunda 12 ton etil alkol ele geçirildi. Suçüstü yakalanan 2 kuşkulu gözaltına alınarak tabirlerinin alınmasının akabinde isimli makamlara sevk edildi.

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, 2 şüphelinin yılbaşında ağırlaşan alkol tüketim taleplerini uydurma alkol ile karşılamayı planladıkları ve bu amaçla yasa dışı yollardan elde ettikleri etil alkolün bir kısmını depoladıkları, bir kısmını ise nakledecekleri bilgisine ulaştı.

Jandarma takımları, Eyüpsultan, Pirinççi Mahallesinde depo olarak kullanılan alanı takibe alarak, sevkiyat sırasında suçüstü baskın yaptı. 2 kuşkulu yakalanırken sevkiyat yapılan kamyonette 2 ton, takibi yapılan depoda ise 10 ton etil alkol ele geçirildi. Toplam 12 ton etil alkolün yanı sıra 100 litre sıvı fenol, 10 litre parafinlight, pompa, alkol ölçer, 15 adet 100’er litrelik bidon ele geçirildi.

Ele geçirilen 12 ton etil alkol ile 100 ml şişelerde yaklaşık 18 bin şişe geçersiz alkol piyasaya sürülecekti. Ele geçirilen etil alkollerin tarım Müdürlüğü gruplarına teslim edileceği öğrenildi. Yakalanan H.A. ve Y. T. isimli şüpheliler tabirinin alınmasının akabinde isimli makamlara sevk edildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir