IC Holding’den toplumsal cinsiyet eşitliği taahhütleri

İSTANBUL (İGFA) – IC Holding ve bağlı Küme Şirketleri, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ehemmiyetini vurgulayarak, bu alandaki çalışmalarını bir adım ileriye taşıdı. IC Holding, “Kadının Güçlenmesi Prensipleri” (WEPs) imzacısı olduğunu düzenlediği 8 Mart Dünya Bayanlar Günü etkinliğinde duyurdu. 135’ten fazla ülkede 10 binden fazla şirketin desteklediği WEPs, dünyanın en büyük istekli kurumsal sorumluluk inisiyatifi olarak biliniyor.

Bu kıymetli adım, IC Holding’in bölümlerindeki bayan istihdamını pekiştirirken, tıpkı vakitte çalışanları ortasında daha inançlı ve memnun bir iş ortamı yaratma yolunda ilerlediğinin bir göstergesi olarak bedellendiriliyor. IC Holding ve Küme Şirketleri çalışanlarının iştirakiyle online olarak gerçekleştirilen aktiflikte açılış konuşması IC Holding CEO’su Murad Bayar ve CHRO’su Nazire Ulusoy tarafından yapıldı. Turkish Women’s International Network kurucusu Melek Pulatkonak da “Hikayene Sahip Çık ve Fark Yarat” temalı söyleşisiyle etkinlite yer aldı.

Konuşmasında IC Holding ve Küme Şirketleri olarak, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayanların iş dünyasında güçlenmesi için uzun müddettir çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan IC Holding CEO’su Murad Bayar, şunları söyledi: “Bu yıl, toplumsal cinsiyet eşitliği projemiz DENK kapsamında, Holding ve Küme Şirketlerimiz ismine ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ imzacısı olarak kıymetli bir adım attığımızı duyurmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. WEPs imzacısı olarak, iş yerlerinde ve faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda bayanların güçlenmesi için üst seviye kurumsal liderlik ve fırsat eşitliği sağlama, adil davranışı teşvik etme ile bayanların liderlik ve karar alma konumlarına yükseltilmesi üzere taahhütlerde bulunuyoruz. Bu prensip ve prensiplere bağlı kalarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu seyahatte var gücüyle çalışan tüm bedelli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

DENK Projesi: Lisanın gücüyle cinsiyet eşitliğine yaklaşım

IC Holding ve Küme Şirketleri DENK Projesiyle öncelikli olarak çeşitlilik ve kapsayıcılığa, ayrımcılığın önlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığının artırılmasına odaklanıyor. Birebir vakitte lisanın gücü ve aksiyonların belirleyici rolüne dikkat çekerek, bayan ve erkek eşitsizliğinde tesirli olabilecek yargılı kalıplara karşı farkındalığı artırmayı amaçlıyor. IC Holding, bu doğrultuda tüm çalışanlarının memnun ve eşitlikçi bir ortamda çalışmalarını sağlamayı hedefliyor ve “DENK Lisan Kılavuzu” üzere araçlar ve farkındalık eğitimleriyle bu maksada ulaşmayı amaçlıyor.

Cinsiyet eşitliği için somut adımlar atıldı

IC Holding’in bu adımı, iş yerlerinde ve faaliyet gösterdikleri alanlarda bayanların güçlenmesi için somut taahhütlerde bulunarak, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik sürdürülebilir kalkınma yolunda kıymetli bir ögesi teşkil ediyor. Bu adım tıpkı vakitte, şirketin insan haklarına saygılı, eşit, kapsayıcı ve adil bir çalışma ortamı yaratma hedefini ve çeşitlilik ile fırsat eşitliğini destekleme taahhüdünü de gösteriyor. IC Holding ve Küme Şirketleri bu seyahatte Türkiye’de ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalarda faal rol almayı ve bu alandaki projelere takviye olmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir