Estetik yaptırmadan gıdınızdan kurtulun: Gıdı nasıl erir? 10 dakikalık bu hareket gıdıyı yok ediyor

Yogayı sadece sakinlik veren bir aktivite olarak görenler yanılıyor. Hayat kalitesinin arttırılmasını sağlayan yoga, farklı organların gerçek çalışmasına yardımcı oluyor. Yüz masajı ve yüz yogası da yüz bölgesindeki sarkmalarla savaşıyor. Bilhassa 30 yaş sonrasında ciltte artan kolajen ölçüsü için yoga tercih edilebilir. Cilt dokusunda birbirine tutan unsurlar kaybolduğunda cilt yaşlanması görülüyor. Yüz yogası bu yaşlanmaya nasıl bir tesirde bulunuyor?

Elinizle ya da çeşitli aparatlarla yüz masajı yapabilirsiniz. Sarkan gıdılar, düşen göz kapakları, aşağı yanlışsız çekilen elmacık kemiklerine karşı yüz masajı ve yoga hareketleri uygun gelecektir.

Kişilerde yaşa bağlı olarak çene sınırının altında kalan gıdı, cildin esnekliğini ve sağlamlığını kaybetmesine bağlı olarak formunda bozulmalar yaşar. Doku sarkıklarının oluşması ya da birebir bölgede yağlanmaların artması gıdının estetiğini olumsuz tesirler. Gıdınızı toplayan tek ataklık yoga idmanıyla tanışmaya hazır mısınız?

Bu yoga hareketine ne kadar sıklıkla devam etmeli?

Her gün yalnızca 10 dakikanızı bu yoga hareketine ayırmanız kâfi. Tertipli yaptığınız bu yoga ile sıkı ve genç bir yüz elde edebilirsiniz. İşin püf noktası ise hareketlerde bastırmak kaçınmak ve yumuşak hareketlere yer vermek.

Nasıl uygulanır?

Dilinizi üst damağınıza yapıştırın. Başınızı 12 istikametine yanlışsız üstte tutun.

Bunları yaparken, birebir anda alt çenenizi ileri gerçek hareket ettirin ve 10 dakika bekleyin.

Kafanızı geriye gelecek biçimde yatırın ve çenenizi ileriye gerçek çıkarın. Ne kadar ileri giderse o kadar yeterli olacağını unutmayın.

Yaklaşık 20 saniye bu gerginlikte bekleyin ve sonra hür bırakın. Birkaç saniye dinlenip, sonra tıpkı hareketi 5-6 sefer daha tekrarlayın.

Bu hareketlerle gıdı bölgesi gerginleşecek ve bu bölgenin kan akışının düzenlenmesi kelam konusu olacak.

Yoga hareketine dair notlar…

Bu yoga hareketi birinci vakitlerde çok fazla zorlamadan yapılmalı. Yanma hissi olursa müddete dikkat etmeksizin bırakabilirsiniz.

Bu harekete bedeniniz alıştıkça yanma hissinden sonra 5-6 saniye daha bekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir