Bornovalı tekvandocu başarıya doymuyor


Bornova Belediyespor Kulübü tekvandocuları elde ettiği başarılara yenisini ekledi. Geçtiğimiz ay Bekir Osmanoğlu’nun gençler kategorisinde kazandığı gümüş madalyanın ardından bir madalya da yıldızlardan geldi. Efe Hakan Barış, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Bornova Belediyespor Kulübü spor okullarından yetişen Efe Hakan Barış, Bursa’da düzenlenen Tekvando Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü oldu. 1.64 boy kategorisinde 140 sporcu ile yarışan genç sporcu, elde ettiği bu derece ile Bosna Hersek’te düzenlenecek Yıldızlar Dünya Şampiyonası için Milli Takım seçmelerine girmeye de hak kazandı.

Geçtiğimiz Haziran ayında da yine Bornova Belediyesi’nin spor okullarından yetişen milli tekvandocu Bekir Osmanoğlu, Karaman’da düzenlenen Türkiye Gençler Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmıştı.

Başkan İduğ: Başarılar motivasyonumuzu arttırıyor

Başarılı sporcuyu ve antrenörlerini kutlayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Elde edilen başarılar bize gurur ve mutluluk veriyor. Çünkü tesis ve altyapıya yaptığımız yatırım ve çalışmaların karşılığını aldığımızı görüyoruz. Bu da Bornova’ya hizmet etme yolundaki motivasyonumuzu arttırıyor” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir