Bakan Varank’tan TİTDES açıklaması!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından KOBİ’lere özel birinci 6 ayı geri ödemesiz yatırım ve finansman takviyesinin sağlanacağı TİTDES Programı’nın sonuçlarına ait paylaşımda bulundu.

Bakan Varank paylaşımında, “Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’yi kapsayan TİTDES Programı sonuçları açıklandı. Yatırımlar tam gaz devam ediyor. 43 başarılı proje, 65,6 milyon liralık özel kesim yatırımı.” sözlerini kullandı.

Fırat Kalkınma Ajansının internet sitesinde yayımlanan sonuç duyurusuna nazaran, 2022 yılı TİTDES Programı ile alternatif turizm imkanlarının çeşitlendirilerek, Üst Fırat Havzası turizm destinasyonunun geliştirilmesi, imalat endüstrisinde rekabetçiliğin güçlendirilerek bölge ihracatının artırılması ve ziraî üretimde eser çeşitliliği ile verimliliğin artırılarak yüksek katma kıymetli üretimin sağlanması amaçlanıyor.

11 PROJE YEDEK LİSTEDE

Çevrim içi müracaatların alındığı program kapsamında sunulan projelerin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapıldı. 69 proje teklifi alınırken inceleme basamağında başarılı olup, teknik ve mali kıymetlendirme etabına geçen 68 projeden 43’ü asil olarak başarılı bulundu, 11 proje de yedek olarak belirlendi.

Programla mahallî aktörlerin “İmalat Endüstrinde Kurumsallaşma ve İhracatın Geliştirilmesi”, “Yukarı Fırat Havzası Turizm Destinasyonu Geliştirilmesi ve Markalaştırılması”, “Tarımsal Üretimde Katma Bedelli Üretime Geçiş” programları ile Sanayi Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün 2022-2023 teması olarak belirlediği “Genç İstihdamı” kapsamında, ajans tarafından ön fizibilitesi hazırlanmış yatırım bahisleri öncelikli olmak üzere bölgesel kalkınma açısından kıymet taşıyan yatırımlara yönelik finansman takviyesi sağlanacak.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir