AKP’nin kalesi Konya’da yurttaş derdini CHP’li Gamze Taşcıer’e anlattı: ‘Bizi cendereden çıkarın’

Partisinin saha çalışmaları kapsamında AKP’nin yüzde 59 oy aldığı Konya’ya giden CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, yurttaşlarla buluştu.

CHP’nin son genel seçimlerde yüzde 3 oy aldığı Üzümlü’de Taşcıer’e dertlerini anlatan bir yurttaş, “20 yıldır AKP seçmeniyim, başta yeterliydi, güzeldi, kazandık. Lakin artık bugün ne verdilerse misliyle geri aldılar. Eskisinden de makus duruma soktular. Epey yıldır daima AKP’ye oy verdim, bu sefer bir de sizi deneyelim. Daima önyargım olduğu için Kılıçdaroğlu’nu dinlemezdim bile. Lakin dinledikten sonra anladım ki hiç bize anlatılan üzere değilmiş. Ben Kılıçdaroğlu’nun bizleri bu cendereden çıkarabileceğini görüyorum” tabirlerini kullandı.

Konya’da değişimin işaretlerini gördüklerini söyleyen Taşcıer, “Mahallenin esnafı da sıkıntılı. Alım gücünün enflasyon karşısında giderek eridiğini ve satış yapmakta çok zorlandıklarını söz ediyorlar. Fakat vatandaş sorunun farkında olduğu üzere tahlilin de farkında” dedi.

ÜRETİCİ ŞİKÂYETÇİ

Savunma sanayi dalına ait de ziyaretler yapan Taşcıer, şunları kaydetti: “Savunma endüstrinde yıllık milyonlarca dolarlık ihracat yapan bir mahallede karşılaştığımız problemler hayret verici. Bu bölümde önemli iş güvenliği riski var lakin ambulans bile yok. Sıhhat deseniz birçok uzmanlık kolunda tabip yok. Adeta yazgısına terk edilmiş bir mahalle. Üretimde aksamalar oluyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir